تمامي كالاها و خدمات و فعالیت اين فروشگاه تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.با خیال راحت خرید کنید

آموزش سقف کاذب کششی (کشسان - باریسول)

آموزش سقف کاذب کششی (کشسان - باریسول)

سقف کشسان چیست؟
در این نوشته سقف کشسان به عنوان نوعی سقف کاذب پارچه ای معرفی شده و اجزای این سقف کاذب طرح دار تشریح می گردد. در ادامه به بررسی دامنه کاربرد ، انواع سقف کشسان و مزایای سقف کششی پرداخته می شود.

سقف کشسان یک فناوری جدید در  رده پوشش های داخلی ساختمان است که اولین بار توسط شرکت باریسول ابداع و تجاری گردید به شکلی که هم اکنون در اکثر کشورهای دنیا از جمله ایران به عنون یک راهکار بسیار عالی، توجیه پذیر و اقتصادی برای پوشش های داخلی ساختمان به کار می رود.

نتیجه تصویری برای سقف کششی


سقف کشسان از دو جز اصلی تشکیل شده است که شامل پارچه ای سبک وزن از جنس پی وی سی و ریل های مخصوص می باشد. پارچه PVC این نوع از سقف کاذب تحت فرایند حرارتی خاصیت کشسانی پیدا می کند. ریل های سقف کشسان بر روی سقف یا روی دیواری نصب گردیده و پارچه پی وی سی در داخل آنها نصب می شود.
این نوع پوشش داخلی به لحاظ ویژگی های خاصی که دارد از یک بخش یا ماده تکمیل کننده ساختمان به بخشی از چیدمان طراحان داخلی تبدیل گردید. این نوع از پوشش اگرچه نام سقف را به دنبال خود می کشد تنها در سقف اجرا نمی شود، می توان این نوع از پوشش را به صورت دیوارپوش یا پوششی برای اشیاء یا لوازم سه بعدی هم در نظر گرفت و آن را به صورت معلق به عنوان تزئینات داخلی به کار برد اما همچنان بیشترین کاربرد این نوع از پوشش برای سطح مسطح علی الخصوص سقف است.

نتیجه تصویری برای باریسول

مزایای سقف کشسان

علاوه بر تمام مزایای سقف کشسان که تاکنون گفته شد می توان به معلق بودن این سقف کاذب و عدم نیاز به هرگونه آویز از سقف اصلی اشاره نمود. همچنین بدلیل سرعت بالای نصب سقف پارچه ای کشسان بدون هرگونه تخریب و یا برچیدن مبلمان ، این نوع از سقف کاذب بسیار جذاب و کاربردی است. همانطور که پیش از این گفته شد سقف کشسان جزو سقف های کاذب محسوب می شود و تمام ویژگی های سقف کاذب را داراست. برای پنهان نمودن تاسیسات ، اجرای نورپردازی مخفی در سقف ، طراحی معماری سقف و هماهنگ سازی طرح آن با دکوراسیون داخلی سایر بخش های فضا ، ایجاد جای پرده پنجره ها ، کنترل ارتفاع سقف تا کف می توان از سقف کشسان بهره برد. امروزه کلیه تکونولوژی های ساخت در ساختمان روز به روز به سمت سبک سازی اجزای ساختمان مانند سازه، دیوار ها و سقف ها ، مصالح سفت کاری و نازک کاری پیش می روند که نتیجه ی این تکنولوژی ، عملکرد بهتر ساختمان و سازه در زمان زلزله خواهد بود. سقف های کاذب جزو اولین عنصر های تخریبی هنگام زلزله می باشند. می توان گفت که سقف کشسان با وزنی حدود ۲۴۰ گرم در هر متر مربع ، از هر نوع سقف کاذبی سبک تر است و در هنگام زلزله نه تنها باعث تخریب و صدمه جانی نمی شود بلکه با مقاومت خوبی که دارد می تواند از ریزش تاسیسات و زیر ساخت های آن جلوگیری نماید. سقف کشسان چاپی را می توان با پارچه میکرو فایبر و مواد شوینده ی مخصوص ، بدون هیچگونه تخریب و یا رنگ رفتگی تمیز نمود. سقف کشسان لاکر که دارای سطح صیقلی است ، نیازی به تمیز کردن برای مدت طولانی نخواهد داشت.

نتیجه تصویری برای باریسول

 

علت نامگذاری سقف کشسان چیست؟
نوعی از پارچه pvc با خاصیت انعطاف پذیری بالا، کشش، پایداری و مقاومت کافی ماده اصلی و تشکیل دهنده سقف کشسان است.
علاوه بر بکارگیری سقف کشسان در پوشش سقف ، می توان از این تکنولوژی در پوشاندن دیوارها ، ساخت انواع پنل ال ای دی و پخش کننده های نور همچنین برای طراحی غرفه های نمایشگاهی در فرم ها و اشکال مختلف استفاده نمود. سقف کشسان این امکان را برای طراحان داخلی ساختمان فراهم می سازد تا بدون هیچ گونه نگرانی و محدودیتی از انواع چراغ های روشنایی و دتکتور اعلام حریق یا بازشوهای تهویه را در سقف و دیوار استفاده نمایند.

این نو پی وی سی بوسیله گیره های نگهدارنده ای که در اطراف سازه بر روی ریلهایی قرار می گیرد پارچه پی وی سی را روی سقف ثابت نگه داشته و از تغییر فرم آن جلوگیری می کند در هنگام نصب پوشش برای فرم دهی و صاف کردن حین نصب معمولا بوسیله دستگاههای گرمازایی که از فاصله یکی دو متری حرارت را به پارپه مخوص منتقل کرده و آن از دو سمت کشش می دهند. به همین دلیل است ک این نوع سقف به «سقف کشسان» یا «سقف کششی» معروف شده است.قیمت سقف کشسان باریسول قیمت سقف کشسان سه بعدی قیمت سقف کشسان لابل قیمت هر متر سقف کشسان نمایندگی سقف کشسان قیمت سقف کاذب کششی قیمت سقف کاذب باریسول آموزش سقف کشسان 

نتیجه تصویری برای باریسول

مشخصات پوشش های سقف کشسان
این نوع از پوشش دارای ضخامتی از حداکثر ۰٫۸ تا ۱ میلی متر است که در هر متر مربع حدود نیم کیلو گرم وزن دارد اما می تواند تا 200 کیلوگرم وزن را تحمل کند. پارچه به کار رفته در سقف کشسان کاملا ایمن، ضدحریق، در مدل ها و طرح های مختلف شفاف، نیمه شفاف، مات، براق وجود دارد. این پارچه قابلیت چاپ با کیفیت را داشته و می تواند تلفیقی به یاد ماندنی از طرح و رنگ و شکل را ایجاد کند. مواد تشکیل دهنده سقف های دکوراتیو کشسان 90 درصد از نوع بسیار خاص پی وی سی و ۱۰ درصد پلاستیک استایلر است. سقف‌های کشسان تنها نوع سقف کاذب هستند که قابلیت استفاده برای انواع فضاهای مسکونی، تجاری، صنعتی، نمایشگاهی و تجاری را به صورت همزمان دارد. سفارشی سازی بسیار بالای داشته و جرأت می توان گفت که آینده صنعت سقف کاذب و هم چنین چیدمان های ثابت در گروه این مدل از پوشش فناورانه است.
انواع سقف کششی از نظر شکل ظاهری
سقف کشسان از نظر شکل ظاهری به شش دسته متنوع تقسیم بندی می شود :

سقف کشسانی تخت
سقف کاذب کشسانی چند طبقه ای
سقف کشسان سه بعدی گنبدی
سقف کشسان سه بعدی مخروطی
سقف کشسان سه بعدی قوسی
سقف کشسان سه بعدی موج دار

نتیجه تصویری برای باریسول

سقف کشسانی تخت

سقف های کشسان در فرم کلاسیک به صورت تخت اجرا می شوند. سقف کشسان تخت شامل طرح ها ، رنگ و بافت های متفاوت است. این نوع سقف پارچه ای کشسان می تواند به عنوان سقف کاذب فضاهایی با شکل های مختلف که دارای ستون ها ، لوله های تاسیسات و زوایای غیر هندسی متفاوت هستند نصب شود. سقف کاذب کشسانی تخت امکان ایجاد هرگونه حفره ای جهت نصب انواع لامپ ال ای دی و لامپ SMD ، انواع لوستر ها ، دریچه های سیستم تهویه مطبوع و تعویض هوا و انواع سنسورها از جمله سنسور تشخیص حرکت ، سنسور روشنایی و اجزای سیستم اعلام حریق را فراهم می سازد.

نتیجه تصویری برای سقف کششی

نحوه نصب و ایجاد سقفهای کشسان


سقف های کشان در هر ابعاد و مساحت می توند نصب شود. این مزیت برجسته در سقف کشسان از این جهت حائز اهمیت است که این نوع سقف تنها از طریق محیط نصب می شود بنابراین به سادگی و خوبی می تواند هر نوع تاسیسات را در پشت خود پنهان کند بدون این که نیاز باشد نگهدارنده خاصی در سقف برای آن تعبیه گردد. در اطراف محیطی سازه که یا دیوار است یا لبه های کناف و گچبری ریلهایی نصب می شود، روی این ریلها به فواصل مشخصی گیره های نگهدارنده قرار می گیرد و پارچه را از طرفین می کشد. تقریبا تمام انواع پوشش های کششی که بر روی دیوار یا سقف نصب می شود از همین روش استفاده می کند اما در طرح های آزاد و همپنین سه بعدی نیاز به اسکلت یا نگهدارنده هایی متفاوت هست.

نتیجه تصویری برای باریسول

سقف کاذب طرح دار چند طبقه ای


رایج ترین نوع سقف کشسان ، نوع چند طبقه ای است که در طرح و شکل های متنوعی طراحی و اجرا می شود. در سقف کاذب کشسان چند طبقه ای براساس سلیقه طراح و نیاز فضا امکان ایجاد طبقات مختلف فراهم است. یکی از مزایای چند طبقه ای بودن این نوع از سقف کاذب ، باز بودن دست طراح برای انتخاب متریال هایی با رنگ ها و بافت های متنوع در طراحی می باشد. با استفاده از سقف کشسان امکان تقسیم بندی فضا به قسمت های مختلف وجود داشته و می توان یک فضای یکپارچه را به چند خرده فضا با کاربری های مختلف تبدیل نمود. همچنین قسمت هایی از سقف که تاسیسات بر روی آن عبور می کند با تغییر ارتفاع سقف کشسان پوشانده می شود. این امر موجب می شود تا از فضای مفید اتاق به صورت بهینه استفاده شود.قیمت سقف کشسان سقف کشسان چیست نمایندگی سقف کشسان آموزش سقف کشسان مراحل نصب سقف کشسان چاپ سقف کشسان سقف کشسان اصفهان پروفیل سقف کشسان
سقف کشسان سه بعدی مخروطی
توسط سقف کشسان سه بعدی مخروطی وارونه می توان با خطوطی نرم ستون ها را به سقف اصلی متصل نمود این امر به استفاده بهینه از ستون هاب سازه برای طراحی دکوراسیون داخلی فضا کمک شایانی می کند. همچنین می توان اشکال و احجام متنوع و غیر هندسی را به راحتی با سقف کشسان سه بعدی مخروطی طراحی و اجرا نمود.

نتیجه تصویری برای سقف کششی

نور و نورپردازی در سقف کشسان


نورپردازی یکی از برگ برندهای مهم سقف کشسان است، سقف کشسان می تواند هم سه نوع نورپردازی را ه تنهایی یه به تفکیک و تلفیق ارائه کند. نورپردازی از پشت این قابلیت را به سقف کشسان می دهد که نور یکدست و یکنواخت را درفضا منتشر کنید. همپنین اگر پوشش کششی در مسیر نور طبیعی مثل نورگیر یا پنجره قرار گیرد می تواند به خوبی نور طبیعی را از خود عبور می دهد. میزان عبور نور مصنوعی یا طبیعی بر روی سقف کشسان بسته به نوع پارچه ای که استفاده می شود، مات یا براق قابل تنظیم است. همچنین می توان نورهای بیرونی از نوع LED یا هر نوع دیگری لامپ سقفی را روی آن نصب کرد.

نتیجه تصویری برای سقف کششی

سقف کشسان سه بعدی گنبدی


سقف کشسان سه بعدی گنبدی همانطور که از اسمش مشخص است دارای فرم سه بعدی بوده و جلوه ی منحصر به فردی را به محیط می دهد. سقف سه بعدی گنبدی به دو فرم فرو رفته یا کنگره ای برجسته نیز می تواند اجرا شود. با تغییر قطر و یا عمق این کنگره ها امکان ایجاد احجام متنوع و نامحدود در سقف کشسان سه بعدی فراهم می گردد. همچنین می توان سقف سه بعدی گنبدی با انواع سقف تخت ترکیب و اجرا نمود.کلاس آموزش سقف کشسان آموزش سقف های کشسانی قیمت سقف کشسان نمایندگی سقف کشسان 2019 کاتالوگ عکس رایگان نمایندگی در تهران و شهرستانها 2020 آموزش رایگان عملی استخدام نیرو  کاراموز سقف کشسان چیست آموزش نصب سقف کاذب کشسان چاپ سقف کشسان پروفیل سقف کشسان barrisol قیمت سقف نورمخفی برق کشی کشسان سقف باريسول سقف كشسان سقف کششی کناف کشسان باریسول آسمان مجازی سقف کاذب استخر دکوراتیو باریسول کششی باریسول پوشش آژینه باریسول مکان msc ceilings plafond tendu کناف آسمان سقف سقف باریسول کشسان سقف کاذب کشسان باریسول سقف کششی باریسول کناف استخر سقف كشسان دکوراسیون جدید 2018

نتیجه تصویری برای باریسول


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 20,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
amoozeshe_saghfe_keshsan-1_1959485_2152.zip20.3 MB
amoozeshe_saghfe_keshsan-3_1959485_9549.zip58.8 MB
amoozeshe_saghfe_keshsan-4_1959485_9419.zip13.7 MB
amoozeshe_saghfe_keshsan-5_1959485_2910.zip140.7 MB
amoozeshe_saghfe_keshsan-6_1959485_3763.zip91.8 MB
amoozeshe_saghfe_keshsan-7_1959485_1687.zip40.3 MB
amoozeshe_saghfe_keshsan-8_1959485_2864.zip57.1 MB